کلیپ مراسم

اخبار دبستان

برنامه ی ناهار و میان وعده

یک پیشنهاد خوب

سامانه فرآیند

Farayand

آپارات

Aparat

تلگرام

Telegram

اینستاگرام

Instagram

تماس با ما

Contact us

از پیش دبستان تا دانشگاه با مجموعه مدارس ســـــلام …

مجموعه مدارس سلام در سال ۱۳۸۰ با تاسیس اولین مدرسه آغاز به کار کرد این مدارس از ابتدای تاسیس تاکنون تلاش کرده است با برنامه ریزی دقیق و آموزش کارآمد و با تاکید بر دغدغه های فرهنگی تربیتی به همراه تلاش و دلسوزی دبیران و اساتید مجرب و همت و پشتکار دانش آموزان فرهیخته و نخبه و ممتاز خود و با توکل بر خداوند متعال در راستای تربیت انسان توسعه یافته و اخلاق مدار گام بردارد. اکنون بعد از ۱۳سال شاهد به بار نشستن تلاش همه ساله این عزیزان هستیم. موفقیت های گوناگون فرزندانمان در مدارس ابتدایی ، راهنمایی و دبیرستان ما را به ادامه راه استوار تر این مسیر بیش از پیش ترغیب میکند .

سلام راهی روشن به آینده فرزندانمان

1

دپارتمان زبان انگلیسی

2

دپارتمان کامپیوتر و هوشمندسازی

3

دپارتمان مشاوره

4

دپارتمان پژوهش

5

آزمایشگاه

6

بهداشت و تغذیه

7

فرهنگی و کتابخانه

چگونه می توان نوجوانانی موفق در طول سال تحصیلی داشته باشیم؟ با ســــــلام همراه باشید!!!

موفقیت نوعی توانایی است که راه رسیدن به هدف را برای ما آسان می سازد . موفقیت یک سفر است که در تمامی ابعاد و جنبه های زندگی جریان دارد.

آموزش در مدرسه

ارتقاء مدرسه به ارتقاء سطح آگاهی ها و خلوص و تقوای کادر خصوصا مدیران وابسته است. برای بالابردن توانایی  دانش آموزان ، مدیران باید از خود شروع کنند و رابطه خود را با خدا ، مردم ، معلمان و دانش آموزان مدنظر قرار دهند و به میزان آگاهی خود از خداشناسی ، هستی شناسی ، اصول عقاید و باورها بیفزایند و در میدان عمل خلوص و تقوا همراه با تجربه و مهارت های لازم را بکار ببندد.

دانش آموزان به شخص مدیر و بدنبال وی کادر مرکزی مدرسه توجه ویژه دارند و الگوی خود را از آنان می گزینند. روابط انسانی و تاثیرات معنوی میدان اصلی محیط مدرسه است که در یک سوی آن شخص مدیر و در سوی دیگر همکاران و دانش آموزان قرار دارند .مدیران نباید هرگز تدارکاتچی مدرسه تلقی گردند که سخت افزار و اقتصاد مدرسه و حداکثر برنامه ریز درسی بعهده آنان باشد و یا جوابگوی بخشنامه های اداری !  مدیر توانمند ، دبیران آگاه و کادر توانمند جذب و تربیت می کند و با مطالعه و تحقیق سعی در یافتن طرح های موثر و روزآمد برای اجرای مدرسه می نماید  .به عبارت بهتر  مدیران رهبران مدارس اند و سیاست گذاری غیر از گردانندگی است .دانش سیاست گذاری حیطه ای بس وسیع تر از دانش گردانندگی نیاز دارد.

تسلط مدیر به مباحث روز فرهنگی ، نیازهای نسل جدید و آینده ای که بسوی آن رهسپار می باشند ، به مدبر کمک می کند تا اجزاء مدرسه و برنامه های آموزشی و تربیتی آن را مناسب با آن بچیند و کیفیت بخشی نماید. غفلت از آینده و گرفتار شدن در روزمره گی نتیجه کم بهره گی از دانش و اطلاعات روز افزونی است که اطراف ما را پر نموده اند. از این رو آموزش مستمر از توصیه های اکید سازمان های پیشرو بحساب می آید و پرچمدار این آموزش مستمر شخص مدیر است. مدیرانی که به تجارب و دانش گذشته خویش هر چند با موفقیتهایی همراه بوده است ، بسنده کنند، در گذشته باقی خواهند ماند و راه بسوی آینده نخواهند داشت.

موسسین مدارس ، ایده ها و آمال تعلیم و تربیت و دغدغه های خود را با انتخاب مدیران توانمند می توانند دنبال کنند و این اشتباه بزرگی است که مدیر را فقط یک مجری فرض نمایند .چراکه اتفاق نهایی در لحظه ی تصمیم گیری جزئی شکل می گیرد و کل چیزی نیست جز مجموع جزء ها.

والسلام  علی عباد الله الصاحین
سعد حجاریان 

سخنان موسسین و مدیران

احساس مسئولیتی که در جریان دوران تواناییمان در عرصه آموزش و پرورش ایران اسلامی در فرصت پس از انقلاب عزیزمان برایمان پیش آمد، ابتدا خدا را شاکریم که توفیق خدمت در این برهه تاریخی و این عرصه عظیم معنوی را فراهم فرمود که لایق ادعای ایمان باشیم به مصداق (( المومن وفقه الله لکل خیر )) همه آنچه را داریم از او می‌دانیم و پس با او معامله می‌کنیم. انشاءالله به مصداق تشکر از خداوند متعال، به تلاش خود برای صرف نعمت فرصت‌ها، تجارب و آموخته‌های خویش در جهت پیشبرد اوامر الهی که رضای او در ارتقاء سطح فهم و زندگی انسان قرار دارد، ادامه خواهیم داد.

موسس : مرحوم سعد حجاریان

همه‌ی ما در دنیایی نفس می‌کشیم که ناگزیر از یک سو به سمت پیوستگی و از سویی دیگر به سمت گسستگی کشیده می‌شویم. از یک سو باید پیوسته با ملت ها و فرهنگ های مختلف گام برداریم و از سویی باید روی جغرافیای جامعه و معنویات خود بی‌همتا و مستقل بایستیم.

پس فرزندانمان باید و باید مسلح به آموزشی همه جانبه و تربیتی جامع باشند تا تمامی ابعاد وجودی انسان در آنها رشد یابد. ما معتقدیم که هیچ چیز جز “تغییر” پایدار نیست. از همین رو، در کنار هم هر روز زمزمه می‌کنیم:

جستجو کن، تا خلق کنی

تغییر کن، تا یاد بگیری

و عمل کن، تا ثابت کنی.

سلام پیروز عمیقاً به این کلام باور دارد و تمام قد پشت فرزندان خود ایستاده تا این باور را در آنها نیز نهادینه کند. وظیفه‌ی انسانی و هدف والای ما این است که خودِ واقعی هر دانش‌آموز را کشف کنیم و چون آینه‌ای برابرش بگذاریم. سلام پیروز با رویکردی انسان‌محور مدرسه‌ای شاد و توانمند را بنا نهاده که با قلبی مطمئن، نبض هر دانش‌آموز را به دست گرفته و با افتخار می‌گوید که هر انسان موجودی بی‌همتاست؛ چرا که خالقی بی‌همتا دارد.

مدیریت : داود صالحی
تمامی حقوق محفوظ است.